আৰ এছ এছৰ প্ৰধান মোহন ভগৱতে উত্তৰ-পূৱৰ সাতখন ৰাজ্যৰ প্ৰচাৰকসকলক সাক্ষাৎ কৰিবঃ মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতৃত্বৰেও কৰিব আলোচনা

0
5

প্ৰাগডেস্ক, গুৱাহাটী, ৩ ডিচেম্বৰ ২০ঃ উত্তৰ-পূৱৰ ৰাজ্যসমূহলৈ সাত দিনৰ ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী লৈ ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ প্ৰমুখ মোহন ভগৱত গুৱাহাটীলৈ আহিছে, য’ত তেওঁ এই ভ্ৰমণ কালত উত্তৰ-পূৱৰ সাতখন ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচিত প্ৰচাৰকক লগ কৰাৰ কথা আছে।

তেওঁ মালিগাঁৱৰ ওচৰৰ আদিমগিৰি হিলছৰ বনবাসী আশ্ৰমত আছে।

মঙ্গলবাৰে সন্ধিয়া গুৱাহাটীলৈ অহা ভাগৱত অৰুণাচল প্ৰদেশলৈ যোৱাৰ আগতে ৫ ডিচেম্বৰলৈকে ইয়াত থাকিব।

“আৰ এছ এছ প্ৰধানজনে উত্তৰ-পূৰ্বৰ সাতখন ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচিত প্ৰচাৰকৰ সৈতে বিভিন্ন বন্ধ-দুৱাৰ সভা অনুষ্ঠিত কৰা হৈছে। অঞ্চল ত্যাগ কৰাৰ আগতে তেওঁ মনীপুৰ আৰু নাগালেণ্ড ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে, কিন্তু এতিয়াও চূড়ান্ত হোৱা নাই।

গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰাজনৈতিক বিষয়ৰ ওপৰত আলোচনা কৰিবলৈ অসম মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু ক্ষমতাসীন বিজেপি দলৰ শীৰ্ষ নেতাসকলৰ সৈতে জৰুৰী ৰাজনৈতিক বিষয়তো আলোচনা কৰিব। অৱশ্যে তেওঁ এই ভ্ৰমণ কালত কোনো ৰাজহুৱা সভাক সম্বোধন নকৰে।

ভগৱতৰ এই অসম ভ্ৰমণে বিশেষ তাৎপৰ্য বহন কৰিছে, কিয়নো ৰাজ্যখন অহা বছৰৰ এপ্ৰিল-মে’ মাহত নিৰ্বাচনৰ দিশে আগবাঢ়িছে, আৰু ৰাজ্যজুৰি বিজেপিয়ে দ্বিতীয় কাৰ্যকালৰ বাবে ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিবলৈ সকলো প্ৰচেষ্টা অব্যহত ৰাখিছে।

Facebook Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here